,,Poslouchám Kryla." ,,Jo, moje mamka taky."

2. march 2016 at 21:09 | Tínuša |  Hudební koutek
Tento článek by měl být takovým úvodem rubriky Hudební koutek, ale nechtěla jsem, aby to bylo takový to klasický "v týhle rubrice najdete tohle a tamto..." . Chci vám povědět vám povědět něco o mém hudebním vkusu. Ok, zrovna teď poslouchám Szukam cie Milozsu od Nicky Tučkový, ale jinak fakt poslouchám skvělé interprety. :D
Opět nadpis celkem dokonale vystihuje celý obsah článku a vlastně i některé dialogy, kterých se občas účastním. Většina (ne všechny) písniček, co mám je tak 2 - 3x starší jak já a většina mých oblíbených kapel jsou po rozpadu. Jsem víceméně odkojená na Beatles, protože část mojí rodiny jsou celoživotními fanoušky této legendární kapely, která je dodnes k mé radosti docela známá. Dříve jsem hodně poslouchala i Nirvanu, ale pak se z toho stal děsný trend a to mi celou Nirvanu celkem zhnusilo.
Z naší domácí scény je to hlavně pan Karel Kryl. Ty texty, to je nádhera. Jestli se vám někdy dostane do ruky Kníška Karla Kryla (to š tam fakt má být, jen pro hnidopichy :D), tak doporučuji přečíst. Myslím, že je to i maturitní četba. Ze zpěvaček je to paní Marta Kubišová. Letos na výročí Sametová revoluce se v našem městě konal koncert, kde byly zpívány právě jejich písně. Celé to bylo zakončené Modlitbou pro Martu a potom naší státní hymnou, což byl jeden s nejhezčích a nejemotivnějších zážitků v mém životě. Prostě krása. <3 A taky the Plastic People of the Universe. Když se to dozvěděla moje angličtinářka, tak řekla něco ve stylu "My father's generation" No, okej. :D
A když to vezmu ze součastnosti, tak mému srdci vládne francouzská zpěvačka Zaz. Hrozně se mi líbí ta francouzština a celkově, její písničky jsou prostě popiči. (Poprvé používám ve větě tohle slovo, lepší mě nenapadlo :D).
No, takže si asi dokážete představit, jak na mě moji vrstevníci koukají, když jim řeknu, co poslouchám.
Mír a lásku, vaše Tínuša :)
 

1 person judged this article.

Comments

1 Foxi Foxi | Web | 6. march 2016 at 9:35 | React

Už jsem chtěla hnidopichovat, ta poznámka byla přímo pro mě, že? :D Článek je napsaný hezky, poutavě, jak říkáš, není to pouze obyčejné vyjmenovávání položek :)

2 Tínuša Tínuša | Web | 6. march 2016 at 15:53 | React

[1]: Přesně tak ! :D
A děkuju :3
Stejně je dinej pocit, když mi něco chválíš :D Ale nestěžuju si, to v žádném případě :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement