20 years of Harry Potter

27. august 2017 at 19:45 | Pochybná existence |  Knižní koutek
Yeay, jak svůj legendární comeback oslavit jinak než fenoménem Harryho Pottera?
Více v CČ.
harry potter magic wand wands wands up GIF

Jak vás určitě stihla média, či váš kamarád Potterhead stihli informovat (pokud teda žijete pod kamenem a nemáte kamarády, tak jsem to až já teď), co svobodná matka J. K. Rowling vydala první díl o chlapci, který v jedenácti letech poprvé zjistí, co je zač. Upřímně, příběh Harryho Pottera miluji, ale snad ještě víc se mi líbí příběh JKR, která byla na pokraji bídy, pokusila se o sebevraždu a nakonec se stala bohatší jak královna Bětka II. To je samo o sobě taky docela kouzelný příběh. Je o tom moc hezky zpracované video.

Tak a teď zpátky k fenoménu Harryho Pottera. Já osobně nepatřím k těm, kteří na tomto příběhu vyrůstali. Jako ok, na základce jsem četla asi jenom Kámen mudrců a viděla jenom první tři díly. Kouzlo magického světa jsem objevila v 16 letech, kdy jsem propadla RPG hrám a kamarádka mi poprvé ukázala ihogwarts.cz. Tomu jsem propadla tolik, že jsem si od tety pujčila všechny knížky a do konce července stihla mrknout na všechny filmy. (Jo, takhle sociální život já vedu.)
O knížkách nemluvě, přestože mají tloušťku Quo Vadis, přelouskala jsem je za týden (teda ne všechny, jeden díl - týden, chápeme se, ok?). A to jsem celkem zdatná čtenářka. Moje desetiletá sestřenka je ještě nečetla, takže je plánuju po ní v úterý hodit, říct ,,Přijď, až si to zamiluješ" a nechat ji, až se začte. Taky knihomolka, btw. Máme to v rodině. :3

Zkráceně za "Potterheada" se neoznačuji. Celkově mi tohle škatulkování fanoušků leze na nervy. Hlavně když se jich pak seběhne deset a hádají se, kdo má právo se tak označovat a kdo ne. rozhodně ani neříkám, že jsem největší příznivec Harryho Pottera na světě, ale mám tuhle knižní a filmovou serii moc ráda a dokázela bych o ní tlachat hodiny. Ale to si nechám až na "Harry Potter tag" (Jop, budu psát tagy jak nějaká shitová youtuberka). V blízké době se článek s tímto názvem jistě objeví, takže, jestli se chcete dozvědět do jaké koleje patřím (spoiler - je to Mrzimor, muhehe) a jaká je moje oblíbená postava, tak se máte na co těšit.

Mír a lásku, vaše Pochybná existence Tína z Mrzimoru.


 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement