Mám fotku s Džégrem aneb Tinka a továrna na čokoládu.

28. august 2017 at 19:48 | Pochybná existence
To už je zas tolik hodin?
Takže čus bus autobus jehňátka moje. Mám na srdíčku více věcí, ale napřd vám chci poděkovat, že mým internetovým žvástům pomáháte ožít. Buď je blogová statistika rozbitá, abych si nepřipadala smutná, že mé výkřiky nikoho nezajímají nebo tu včera doopravdy bylo 12 lidí, což jsem vůbec nečekala. Myslela jsem si, že jediný návštěvník bude moje kamarádka, kterou nutím násilím si mé literární výplody číst.
Takže - danke schön. <3
A teď se volně přesuňme k mému dobrodružství vystřihnuté jako z filmu od Tima Burtona.
Více v CČ.
movies charlie and the chocolate factory jonny deep a fantastica fabrica de chocolate GIF

Takže hned na začátku vás musim zklamat. Neviděla jsem Johnyho Deppa, nejela jsem na růžové laguně a ani jsem nenašla zlatý kupón jako Karlík ve slavné knížce Roalda Dahla, posléze filmu s Genem Wilderem (jop, ten jsem neviděla. jestli se za ty dva roky nic nezměnilo to, že jsem stále filmový barbar) a nakonec si ho v roce 2005 vzal na paškál filmový bůh Tim Burton. (Tenhle film jsem zase pro změnu viděla tak tisíckrát.).
Moje návštěva čokoládovny (Čti ,,Muzeum čokolády a marcipánu v Táboře") byla malou oslavou toho, že již nejsem pracující člověk a mohu si užít poslední týden prázdnin, než zase zapluji do života studentského. Zároveň jsem si ještě užila času s mojí rodinou, který je mi velmi drahý. Kdybych byla Tomáš Klus, tak teď vytvořím nějakou krásnou slovní hříčku, ale bohužel nejsem Tomáš Klus a nemám takovou fantazii. Jakožto malou pauzu v mém vyprávění sem vložím fotku popelnic, které mě zaujaly snad nejvíce z celého výletu.
Tak, pokuď jste se již dostatečně pokochali popelnicema, můžeme pokračovat v mém líčení. Cestou do muzea jsme se ještě jako správná rodina knihomolů stavili v nádherném táborském antikvariátu. Se slzami v očích jsem se konečně zmocnila knížky Jako zabít ptáčka, na kterou už asi dva roky číhám v našem městském antikvariátu. A to i přes šest knížek na mém stolku, které marně čekají, až si je přečtu. No nic, Tinka má knížku, Tinka je spoko. Po rekordním čase jsme se vyhrabali z antikvariátu a pomocí šipek jsme se vydali k vytouženému čokoládovému cíli. Tedy, aspoň jsme si to mysleli. Malinko jsme zabloudili, ale naštěstí mají v Táboře milou prodavačku Bio potravin, která nám při nákupu marmelády poradila správnou cestu.
Pak už to byla hračka. Vstup bohužel nebyl na Wonkův zlatý kupón, ale na prachobyčejnou vstupenku, ke které jsme jako bonus dostali i balíček s čokoládkou a marcipánem. Naneštěstí jsme se k tomu dostali až zpátky ve vlaku, kde z toho byla už málem poleva. No ale zpět k prohlídce. Přátelé, tam jsem viděla věci. Shrek, Medvídek Pu, Wolksvagen beeetle a květinové děti, Káťa a Škubánek, William a Kate, dokonce i Mr. Bean a jeho Mini Cooper v životní velikosti. A to vše z marcipánu a čokolády. (Nah..tak logicky, že jo). Prostě krásná prohlídka pro malé i velké. Jen ten Johny Depp chybí, ale byl tam Jarda Jágr, takže to vlastně ani nevadí.
Mír a lásku. <3
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement