Každý máme něco aneb má velká záliba

1. september 2017 at 13:32 | Pochybná existence |  Anglotopia
Když jsem dva roky zpátky, vytvářela rubriky udělala jsem i jednu, ve které (aspoň teda myslím) není žádný článek, čemu se divím, protože jsem již od desíti let posedlá Britiskou královskou rodinou.
Více v CČ.

Jak už jsem zmínila v úvodu, britská monarchie je studnice nekonečně mnoho příběhů a na toto téma bych mohla vést monolog několik hodin. Je to jako včera, když jsem jako desetiletá ležela 25. dubna doma s angínou a sledovala na YouTube královskou svatbu v přímém přenose.
Výsledek obrázku pro royal wedding gif
Přesně tohle byl ten moment, kdy jsem si celou rodinu zamilovala. Celej koníček ještě za čtyři roky utvrdila návštěva Londýna, kde jsem si v akci 5+1 zdarma vybírala jako divá pohledy s portréty členů britské monarchie. Tehdy byl můj nejoblíbenější obrázek Williama, Kate, George a Lupa (princezna Charlotte ještě nebyla na světě). Ale žádný pohled za 10 pencí mi nenahradí to, že moji první návštěvu Londýna mám už navždy spojenou s tím, že jsem Kate viděla naživo. Sice jen na pár sekud, skrz zatemněné okno projíždějícího auta do Buckinghamského paláce. Její úsměv však svítil i přes temnější sklo a bylo i vidět jak mává. Jsou to už skoro tři roky a já to mám před očima stále dost živě. Velký zážitek, nikdo mi to skoro ani nechce věřit.
Podruhé jsem Londýn navštivila letos v dubnu. To se už však má sbírka dost rozrostla. Jedna velká plastová krabice na skříni v mém pokoji je plná výstřižků z českých i britských novin, pohledů a různých obrázků, dokonce jsem i v jednom pochybném obchodě v Praze splašila za dvacku hrneček s podobiznou vévody a vévodkyně z Cambridge. (William a Kate pro ty, co v tom tolik neplavou.)
Pro mě, jako fanynku nejen Royal Family, ale i Harryho Pottera, Beatles, Game of thrones, multikultury, Petra Králíčka a Zoelly je Londýn ráj na zemi a na to, jak mi vadí dlouhá cesta autobusem, tak jsem pro panorama britské metropole schopna přežít i x hodin beze spánku.
Výsledek obrázku pro royal family gif
Opravdový poklad se mi podařilo letos zase ulovit v Galerii umění. Knížka ,,Winnie the Pooh meets the Queen" s obrázky na motivy původního Medvídka Pu a příběh vyprávějícím jak se oblíbené postavičky vydaly do středu Londýna a setkali se s královnou a princem Georgem. Další exponát do mé sbírky přibyl v Madame Tussauds, kde jsem si nechala ve fotostánku vyvolat fotografii s celou královskou rodinou. Mé peněžence se to sice zas tolik nelíbilo, ale v MT jsem už asi byla naposled a musím uznat, že v životě jsem lépe neinvestovala 12 liber. Sice jsem se ke královně mohla obléknout lépe, než legíny a hoodie, ale co, že? :D
Včerejší dokument k smrti Lady Diany ( Diana - sedm dnů, které šokovaly celý svět ) jsem probrečela od začátků do konce a to znám vše jen z vyprávění. Bylo zvláštní vidět Brity (potažmo celý svět) tolik truchlit a upřímně se jim ani nedivím. Diana byla jistě skvělá žena se srdcem na pravém místě (podobně jako Audrey Hepburn, má oblíbená herečka), která si získala srdce celého království, dala život dvěma skvělým mladým mužům a zemřela příliž mladá. Nedokážu si ani představit, jak musí být pro oba těžké se s její smrtí plně vyrovnat, když je média neustále bombardují a jsou pronásledovaní stejně jako ona, což ji nakonec stálo život.
Tak to jsem velmi (velmi, velmi) zestručnila svojí zálibu v Britské královské rodině. jak říkám, na toto téma bych mohla mít přednášky a semináře. Na závěr sem ještě hodím pár gifů (a teď muj přítel snad promine) mé největší životní lásky, Prince Harryho.
Mír a lásku. <3
Výsledek obrázku pro prince harry gif
Výsledek obrázku pro prince harry gif
Výsledek obrázku pro prince harry gif


 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement